A kopaszodás férfiakat és nőket egyaránt érinthet, bár a nemek között általában eltérő jelei észlelhetőek a hajvesztésnek. A férfiak esetében jellemzően a hajvonal húzódik feljebb, valamint a fejtető kopaszodik. A kopaszodás háttérben legtöbbször genetikai okok állnak, de például a pajzsmirigy működésének zavara is okozhatja a hajvesztést.
A hajritkulást okozhatja továbbá a szervezetben jelen levő valamilyen gyulladásos góc is. De mi a helyzet akkor, ha még viszonylag fiatal korban kell szembesülni a kopaszodás kellemetlenségeivel? A vitaminpótláson és a hajhullás mértékének csökkenését elősegítő samponokon túl létezik egy olyan eljárás, amely végleges megoldást kínál a helyzetre, ez pedig nem más, mint a Sikos Hajbeültetés Klinika által is ajánlott hajbeültetés. A hajátültetés iránt érdeklődők körében számos kérdés fel szokott merülni, lássuk most az öt leggyakoribbat ezek közül!
1.Honnan kerül átültetésre a haj?
A hajbeültetés során minden esetben csak és kizárólag a páciens saját haja ültethető át. Az orvostudomány eredményei bebizonyították, hogy a tarkó részt kiválóan lehet donor területként alkalmazni, az innen átültetett hajszálak ugyanis a kopasz területeken képesek véglegesen megmaradni. A leggyakrabban alkalmazott FUE hajbeültetési módszer alkalmazásához 1-2 mm hosszúságúra kell lenyírni a hajat a donor területen. Bár ez a férfiak esetében általában nem okoz gondot, kidolgozásra került egy módszer a hosszú hajú páciensek számár is, méghozzá az, hogy csak egy csíkban történik a hajnyírás, így a donor terület elfedhető a felette levő hajmennyiséggel. A nők esetében leginkább a FUT hajbeültetési módszert alkalmazzák, mert abban az esetben nincs szükség hajnyírásra még az adó területen sem.
- Megkülönböztethető az átültetett haj a természetestől?
Sokan érdeklődnek az iránt, hogy az átültetés, és a hajszálak növekedésnek indulása után mutat-e majd bármiféle jel is arra, hogy hajbeültetés történt. A tapasztalatok és a szakemberek véleménye is megegyezik abban, hogy a szakértelemmel végzett beavatkozás után nem lesz semmilyen jele a beavatkozásnak. A megfelelő tapasztalattal és szakértelemmel rendelkező szakorvos ugyanis a beültetés során nem csak a haj sűrűségének megvalósítására ügyel, hanem arra is, hogy a hajszálak a természetes növekedési iránynak megfelelően kerüljenek beültetésre.
- Hogyan történik a hajbeültetés?
A FUE és a FUT hajbeültetési módszer csak a hajtüszőegységek kinyerésének módjában különböznek egymástól, a hajtüszőegységek – graftok – beültetése mindkét esetben azonos. A beültetés, apró bemetszéseken keresztül történik. Mint már említettük, a természetes hatás elérésének érdekében nagy figyelmet fordítanak arra, hogy a megfelelő irányba és dőlésszögben ültessék be a hajtüsző egységeket.
- Mennyi ideig tart a gyógyulás?
A beavatkozást követően néhány nap pihenés javasolt, ám a sebgyógyulás attól függően is változik, hogy mekkora területet érintett az átültetés, valamint milyen általános állapotban van az immunrendszer. Néhány hétig tilosak az olyan tevékenységek, mint az úszás, a szauna és a szolárium használata.
- Lehetséges a magas homlok csökkentése is hajbeültetéssel?
Igen. Sokak számára okoz problémát a túlságosan magas homlok, amely az arc szimmetriáját megbontja. Ilyen esetekben is megoldást jelenthet a hajbeültetés, melynek segítségével a hajvonal lejjebb hozható, feltölthető hajszálakkal. Hasonlóképp lehetőség van a szemöldök, vagy a szakáll vonalának, sűrűségének igény szerinti megváltoztatására a hajbeültetésnek köszönhetően.