A hajhullás és a kopaszodás alapvetően inkább a férfiak problémája, 60 éves korukra többségük megtapasztalja ezt. A nőkkel ellentétben náluk a kopaszodás általában örökletes, ha a felmenőiknek is voltak hajvesztéses problémáik, akkor nagy a valószínűsége, hogy nekik is lesznek.Az androgén alopécia, vagyis a férfias típusú hajhullás kialakulását tehát a gének határozzák meg, férfiak esetében 95%-ban ez áll a hajhullásuk hátterében.A kopaszodásba azonban nem kell beletörődni, a hajbeültetés kiváló módszer a kihullott hajszálak visszanyerésére.
Az androgén alopécia Magyarországon a 35 év alatti férfiak 40%-át, az 50 év körüli férfiak 55%-át érinti. Nőknél is előfordulhat, de jóval kisebb számban. Ez a kopaszodás kifejezetten jellegzetes formát ölt a fejtetőn: először a hajvonal hátrébb húzódik, M alakú hajvonal alakul ki, majd a fejtetőn is elkezdenek kihullani a hajszálak. Előrehaladott kopaszodás esetén patkó alakú hajforma a jellemző, mikor már csak a tarkótájékon maradnak hajszálak.
E kopaszodási forma kialakulásának a magyarázata az, hogy a fej elülső és középső része a legérzékenyebb a dihidro-tesztoszteron (DHT) hormonra, ami a kopaszodásért felelős. Ugyanakkor a tarkón lévő hajszálak az esetek többségében rezisztensek a hormonra, így azok nem gyengülnek el és hullanak ki.
Az androgén alopécia ellen ma még nincs orvosság, egyetlen módon lehet küzdeni ellene: hajbeültetéssel. Szerencsére a tarkótáji hajszálak a DHT hormonnal szembeni ellenálló tulajdonságukat akkor is megőrzik, ha kinyerik őket a fejbőrből és átültetik őket a hajhiányos területekre. A hajbeültetés véglegesen megoldja a kopaszodási problémákat.
Ha minőségi hajbeültetést szeretne, válassz a HIMG hajbeültetési klinikát!
Forrás: shutterstock.com