Régen elmúltak már azok az idők, amikor a legtöbb házat tégla vagy kőből készült kályhákkal fűtötték. Ennek az elavult fűtési módszernek voltak bizonyos hátrányai, amelyeket a modern hőtechnika figyelembe vett és korrigált az öntöttvas kandalló modellek kivitelezésénél. A fényesen égő és meleget adó tűz nemcsak a magánházak, hanem a modern lakások tulajdonosainak is az egyik dédelgetett álma. Hiszen mi lehet csodálatosabb, mint hazaérni egy fárasztó nap után, megpihenni és békésen elmerengeni a lángokat figyelve?
Ennek a vágynak a kielégítésére a modern fűtőberendezések gyártói kifejlesztettek egy funkcionális és könnyen használható fűtési technológiát, amit öntöttvas kandallónak hívnak. Ez egy kicsi, meglehetősen kompakt szerkezet, ami nemcsak felmelegíti a helyet, hanem lehetővé teszi a valódi égési folyamat szemmel követést is. Sokan azt gondolják, hogy ezeket csak a vidéki házakba lehet telepíteni, de a modern technológiák lehetővé tették, hogy olyan öntöttvas kandallók jöjjenek létre, amelyek a hi-tech stílusba is beleillenek.
Akik először találkoznak a termék kiválasztásának folyamatával, nehéz megérteni a berendezések működési elvét. A zárt égésterű kandalló például hozzájárul a helyiség hatékonyabb fűtéséhez. Ráadásul, ha egy levegő áramkör is csatlakozik hozzá, akkor az egész házat fel lehet fűteni egy ilyen készülékkel.
A légfűtéses berendezések produktivitása eléri a 75%-ot. A tüzelőanyag fogyasztás szintén fontos szerepet játszik. Egy nyitott rendszer kétszer annyi energiaforrást igényel, mint egy zárt égésterű kandalló. Az előnyök között fontos kiemelni, hogy ezek a berendezések sokkal több hőt adnak, kevesebb levegőt fogyasztanak az égetésnél, garantálják a biztonságos működést, lehetővé teszik az égési folyamat vezérlését és esetenként engedélyezik a nyitott ajtóval történő használatot. A kialakításuk gondoskodik a rácsok, a hamutartó és a levegő áramlásának szabályozására szolgáló eszköz hiányáról. A zárt égésterű kandalló ismérve a tűzálló üvegből készült speciális ajtó jelenléte.