Az olcsó megoldásoktól ne várjunk túl sokat! A néhány ezresért vásárolt biciklilakat nem fogja visszatartani a tolvajokat. Az olyan weboldalakon, mint a zardepo.hu a feltüntetett biztonsági szint alapján is lehet válogatni a különböző kerékpár zárak közül. Minél biztonságosabb, annál drágább. Hogyha biztosra szeretnénk menni, akkor megnézhetünk különféle teszteket is az interneten arról, hogy ezeket a bringalakatokat mennyire könnyű, illetve nehéz feltörni. Az egyszerű sodronyból készült változatok könnyen átvághatóak egy drótvágóval is.
A vékonyabb változatok zárrendszere sajnos annyira primitív, hogy egy jó erőben lévő felnőtt akár kézzel is szétránthatja. Ezért, akinek fontos a bringája, az ne a silány lakatokat részesítse előnyben! Minél nagyobb értéke van a kerékpárnak, annál magasabb védelmet biztosító lakatot kell hozzá beszereznünk. Az összehajtogatható lakatok elérik a 10-es biztonsági szintet is, ám az árúk is gyakran 20 ezer Ft fölé kúszhat.
Amennyiben van egy több 100 ezer forintos biciklink, akkor ez az ár elhanyagolhatónak számít azzal a kárral szemben, amit akkor szenvedhetünk el, hogyha eltulajdonítják a gagyi lakat miatt a bringánkat. Ilyenkor a legbántóbb az egészben, hogy az ember magát kezdi el ostorozni. „Bezzeg, ha nem hagyom ott a bringát, bezzeg ha jobb lakatot tettem volna rá.“ A tolvajok felkészültebbek, mint gondolnánk és érdemes tisztában lenni azzal, hogy nincs feltörhetetlen lakat.
Csupán vannak olyan változatok, amelyektől sok időbe telik megszabadulni. A hajtogatós ABUS modelleket flex nélkül nem igazán lehet tönkretenni. Ennek a szerszámnak még ezek sem állnak ellen, viszont elég feltűnő, hogyha valaki éppen lakatot flexel a nyílt utcán. Egy erővágó már könnyebben elfér a kabát ujjában és bármilyen hihetetlen, de egy elszánt bringatolvajnál akadhat ilyen szerszám. Egy méretes erővágóval, akár egy U lakatot is el lehet vágni. Hogyha sokat ér a biciklink, akkor megéri egy drágább, minőségi lakat beszerzésére voksolni, de mellette a megfelelő tárolásról is fontos gondoskodni.